Õnnevalamine suhkrust

Kas teadsid, et õnnetina sisaldab 95% ulatuses pliid, mis on ohtlik nii tervisele kui ka keskkonnale? Mina valasin viimasti nt 3 aastat tagasi õnnetina, olles ise rase mis rase. Ja selle ohtlikkusest ei olnud mul õrnaaimugi. Eluaeg ju lastega koos tina valatud!
Judinad käisid läbi, kui lugesin, et pliimürgitus on kõige ohtlikum rasedatele ja lastele. Lootel võib põhjustada igasuguseid häireid ja täiskasvanutel viljatust. 
Euroopa Liidus peaks eelmisest aastast olema õnnetina müümine keelatud, aga guugeldades leidsin päris palju kohti, kust seda osta saaks...Ei tea, kas pole siis seadus veel jõustunud või mis värk on..

Nüüd kui õnnetina ohtlikkus on teada, siis eriti enam riskida ei taha. Ja seda enam kui tina valamiseks on mitmeid alternatiive.

Meie proovime sel aastal õnne valada hoopis suhkrust. 

"Suhkruga õnne valamine toimub samal põhimõttel nagu tinaga. Suhkur sulatatakse paksupõhjalisel pannil või potis võimalikult vedelaks ning kallatakse külma vette hanguma. Paremini sobib sulatamiseks rafineeritud suhkur. Prügikasti viskamise asemel võib valatud õnne hiljem lihtsalt ära süüa!!

Tegin juba enne aastavahetust proovi ära:) Kuna mul valget suhkrut ei olnud, siis sulatasin jupikese sellisest suhkrupommist, mida Pelgulinna sünnitusmaja kingitusena jagab!!! Kas keegi sellist asja üldse sööb? Ja miks haigla, terviseasutus sellist asja jõulude ajal kingib???
Aga õnnevalamiseks sobib see küll ideaalselt;)

Eelmine
Isetehtud sädelus
Järgmine
Süütekettad kamina, lõkke või grilli jaoks

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: