Biolagunevad pakendid - korralik rohepesu

Toidu kaasaostmine või kojutellimine on äärmiselt mugav lahendus tänasesse kiire elutempoga maailma. Kes on kunagi Wolti või Bolti tellinud, teab, et prügikast on pärast söömist hetkega täis. Väga paljud toitlustuskohad on viimasel ajal tavalise vahtplasti asemel hakanud kasutama bioplastist ühekordseid toidukarpe. Teatavasti keelustatakse vahtplastist toidukarbid Euroopa Liidus selle aasta juulist. Restoranid otsivad lahendusi ja inimeste süümepiinad vähenevad, kui nad "keskkonnasõbraliku" pakendi valivad. Kas biolagunevad pakendid on üldse mingi lahendus või on tegemist rohepesuga?
Loe lisaks

Simulatsioon Maa ehk miks plasti ümertöötlemine ei muuda maailma rohelisemaks

Viimastel kuudel on minu blogi fookus olnud suuresti prügisorteerimisel. Olen siit ja sealt uurinud miks see meil Eestis ei toimi. Vastuseid ei ole olnud kerge saada ja kohati tundub, et ametnikud jätavad midagi rääkimata. Kõige keerulisem on olukord plasti ringlusse võtuga. Laura Välik kirjutas eelmise aasta maikuus ajakirjas MIHUS, miks Sorteeri ja töötle ümber“ on plastjäätmete kontekstis kõige laiaulatuslikum rohepesu. Jah, olen ka ise jõudnud sinna, et ainus lahendus on plastprügi mittetekitamine. Ehk siis ostlen pakendivabalt ja kui see ei ole võimalik, siis eelistan klaas- ja paberpakendeid, mille ringlusse võtmine on lihtsam.
Loe lisaks

MIKS PRÜGISORTEERIMINE EI TOIMI?

Pidasin TedXRoccaalMareSchoolil kõne prügiprobleemidest. Rääkisin sellest, mis prügi on, kuidas prügiteket vältida, kuidas korrektselt sorteerida ja miks tänased prügisorteerimise süsteemid ei toimi. Kes tahab kõne hoopis kuulata, siis Youtube'is on see kohe varsti saadaval.
Loe lisaks