Kõik, mida meile prügisorteerimise kohta ei räägita

Küll oli lihtne elada, kui ma ei olnud prügisorteerimisega seotud detailidesse süübinud! Kõik, mis oli pakend, viskasin pakendiprügisse, paberi paberiprügisse ja toidujäätmed kompostihunnikusse. Patareid viisin poodi tagasi ja aegunud ravimid apteeki. 
Ja uskusin täie tõsidusega, et kogu minu sorteeritud prügist tehakse midagi uut! Ja nii hea oli mõelda, et mina teen n-ö oma osa ära, st sorteerin prügi ja ongi hästi. Tasapisi on minu roosad prillid rohkem läbi hakanud paistma ja olen aru saanud, et olukord ikkagi päris nii lihtne ei ole. 
Loe lisaks

Simulatsioon Maa ehk miks plasti ümertöötlemine ei muuda maailma rohelisemaks

Viimastel kuudel on minu blogi fookus olnud suuresti prügisorteerimisel. Olen siit ja sealt uurinud miks see meil Eestis ei toimi. Vastuseid ei ole olnud kerge saada ja kohati tundub, et ametnikud jätavad midagi rääkimata. Kõige keerulisem on olukord plasti ringlusse võtuga. Laura Välik kirjutas eelmise aasta maikuus ajakirjas MIHUS, miks Sorteeri ja töötle ümber“ on plastjäätmete kontekstis kõige laiaulatuslikum rohepesu. Jah, olen ka ise jõudnud sinna, et ainus lahendus on plastprügi mittetekitamine. Ehk siis ostlen pakendivabalt ja kui see ei ole võimalik, siis eelistan klaas- ja paberpakendeid, mille ringlusse võtmine on lihtsam.
Loe lisaks

Bioplast - mis see on?

Ilmselt olete märganud, et viimasel ajal olen põhjalikumalt sukeldnud prügisorteerimise teemadesse. Millisesse prügikasti tuleks visata moodne ja "öko" biolagunev plast? Igaljuhul koduses kompostihunnikus bioplast ei lagune. Selle olen järele proovinud. Laser saatelõigus "Biolagunevad nõud on puhas pettus" jõudis sama tulemuseni. Avaldan oma blogis www.zerowaste.ee artikli biolaguneva plasti teemal.
Loe lisaks

MIKS PRÜGISORTEERIMINE EI TOIMI?

Pidasin TedXRoccaalMareSchoolil kõne prügiprobleemidest. Rääkisin sellest, mis prügi on, kuidas prügiteket vältida, kuidas korrektselt sorteerida ja miks tänased prügisorteerimise süsteemid ei toimi. Kes tahab kõne hoopis kuulata, siis Youtube'is on see kohe varsti saadaval.
Loe lisaks

KATSE-pakendivaba nädal

Kas kahe väikelapsega peres on võimalik elada nädal aega nii, et pakendiprügikast jääb tühjaks? Ma ei tea, ja sellepärast selle katse läbi viia otsustasingi!
Loe lisaks

Arhiiv