Aga kilekott on ju tasuta...

Täpselt kaks korda ei ole ma toidupoess soovitud toitu oma pakendisse saanud.
Palusin kalaletist enda karpi lõhefileed. Klienditeenindaja ütles, et nemad ei tohi kliendi pakendisse pakendada, aga ärgu ma muretsegu, ta võib plastkarbi asemel kilekotti panna ja kilekott on ju tasuta!!! Ma siis ütlesin, et siiski ei soovi, isegi kui kilekott tasuta on:) Ütlesin, et mul pole kodus kahjuks prügikasti (see oli väike hädavale). Tädi näolt võis lugeda, et ta vaeseke oli täiesti segaduses. Mis mõttes ei taha kilekotti, kui see on ju tasuta. Ja prügikasti ka kodus ei ole!:D
Siis läksin kõrvaloleva lihaleti juurde, et hakkliha oma karpi võtta. Polnud mitte mingit probleemi. Kalaleti tädi oli seda nähes muidugi veelgi rohkem segaduses:D Olen nüüd korduvalt Järve Selveris täpselt samasse karpi täpselt sama lõhefileed palunud ja teenindajad pole teist nägugi teinud.

Kilekottide ja kala söömisega tuli mulle üks keskkonnahullu anekdoot meelde...Teine lugu toimus Balti Jaama turul, kust tahtsin mahehakkliha osta. Karbikesed olid mul muidugi kaasas. Seadsin sammud Estonian Meat House'i poole. Leti taga oli tore noormees, kes rääkis mulle pikalt, kuidas nende veised Otepää rohumaadel elu naudivad ja et mingeid antibiootikume neile sisse ei söödeta jne. No ja siis ütlesin, et väga tore ja palun mulle pool kilo siia karpi. Noormehe toon muutus mõnevõrra ülbeks ja ta teatas, et kliendi karpi nad liha kindlasti ei pane. Põhjenduseks see, et hügieeninõudmiste tõttu ei võta nad üle leti ühtegi asja vastu. (Noh, muidugi peale "hästi puhta" raha). Siin kohal jäigi meie tehing katki ja palju kiidetud maheliha jäigi proovimata. Pettunult (turg on ju ometi see koht, kus oma pakendiga ostlejaid peaks tervitatama) jalutasin teise lihaputkasse ja mu karp tühjaks ei jäänud. Hiljem kirjutasin Estonian Meat House'i, aga kahjuks mingit vastust ma ei saanud. 
Kui keegi teab, kust saab oma pakendiga maheliha, siis oleksin info eest tänulik. Siiani olen ainult pakendatud maheliha leidnud.

Need kaks vahejuhtumit ongi siiani ainukesed, kus mulle pole toitu oma pakendisse antud. Üldjuhul on tagasiside olnud kas neutraalne või siis väga positiivne. Oma puuviljakotikeste eest olen korduvalt kiita saanud. Ükskord turul hakkas minu taga järjekorras olev naisterahvas rääkima, et kuidas tema küll pole selle peale tulnud, et maasikaid oma karpi osta. Siis ju ei teki neid plastkarpe ja kilekotte üldse nii palju:D No vot, eeskuju on ikka oluline:)
Eelmine
Toidukraami ostmine Eestis ja Hispaanias
Järgmine
Milleks siis ikkagi nii palju"sebida"?

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: