Liblikavaimustus ehk meil nüüd täitsa oma liblikas

Juba eelmisel kevadel sattusin internetis mõtte peale leida kuskilt liblikaröövik, panna ta purki, teda toita ja siis jälgida, kuidas röövik läheb kookonisse ja lõpuks tuleb kookonist liblikas välja. Megaäge ju! 
Loe lisaks

Panime oma lapse vene rühma!

Otsus panna Mia venekeelsesse lasteaiarühma oli täiesti teadlik. Põhjuseks ei olnud see, et me ei saanud eestikeelses lasteaias kohta vms. Põhjuseks ikka see, et Mia vene keele ära õpiks. Kuna väikesed lapsed imavad kõike endasse nagu käsnad (Montessori termin Absorbent mind), siis tundus lapse venekeelsesse keskkonda saatmine mõistlik ja lapse potensiaali täiel määral ära kasutamine.
Loe lisaks

Põhjalikult prügi sorteerimisest

Samm number üks on  teha kõik selleks, et prügi kogust vähendada: eelista pakendivaba poodlemist, ära osta uusi asju, vaheta ühekordsed tooted korduvkasutatavate vastu välja jne. Kuna päris ilma prügita tänapäeval kahjuks ei saa, siis on tähtis rääkida, kuidas on õige oma prügi sorteerida. Olen prügi sorteerinud lapsest saati ja minu jaoks on see täiesti tavaline ja normaalne tegevus. Kui veel mõnda aega tagasi tegin seda suhteliselt automaatrežiimil ja väga mõtlemata, kas ja mida minu püüdlikult pestud ja sorteeritud pakendiga edasi tehakse, siis nüüd olen asjasse veidi rohkem süvenenud ja enda jaoks päris põnevaid leide avastanud. Aitäh Kristiina Dreimann TVOst, Kaup Heinma keskkonnaministeeriumist, Rainer Pesti Ragn-Sellsist ja inimesed FB Keskkonnasäästjate grupist, kes aitasid teemas selgust luua!
Loe lisaks

Tegime päris seepi

Tavaliselt olen teinud endale seepi valmisseebimassist ja seda lihtsalt sellepärast, et selle tegemine on mul juba käpas ja käib väga kiiresti. Kuna olen päris palju Örrekese glütseriinseebi õpitube läbiviinud, siis tavaliselt õpitoa käigus valan endale ka paar seepi. Sel korral tegime aga Örrekese koostööpartneri Relumee juhendamisel seepi täitsa nullist. Ja nüüd pakub ka Örreke n-ö päris seebi valmistamise õpituba. Sellise seebi tegemise protsess on kindlasti palju pikem ja põhjalikum kui valmisseebimassiga, aga tulemus on seda väärt!
Loe lisaks