Tee ise (koos lastega) salvrätitehnikas kaunistatud purgid

Tänavu aasta on nurmenukke erakordselt palju ja siin Saaremaal olles oleme neid ka usinasti korjanud ja kuivatanud. Et aga väärt kraami ilusti hoiustada kaunistasime mõned vanaema moosipurgid salvräti- ehk dekupaažitehnikas. Lastega on seda tööd väga hea teha, sest on neile jõukohane, aga samas arendab peenmotoorikat (lõikamine, salvrätikihtide eraldamine, pintsli ja värvi kasutamine). Lastega tehes proovige ka kindlasti erinevaid värve segada. See on ju lastel nii äge vaadata, kuidas uued värvid tekivad.

Loe lisaks

Juuretisega sai ehk Hapusai

Millalgi jõulude paiku ajas mu sõbranna Anne kokku pundi tüdrukuid, et kõiksugu ökotooteid koos teha. Tegime mesilasvahakangaid, kehakoorijaid, deodorante ja juuretisega saia. Väga äge üritus oli!

Loe lisaks

Tee ise hanerasvasalv

Pühade ajal sõime perega ära ühe maitsva hane, kelle saime Haakla külast Raplamaalt, kuhu viisime talvituma meie pere kanad Paula, Maali ja Helga. Koos hanega saime kaasa ka u kilo jagu väärtuslikku hanerasva, millest "kanaema" Kaja soovitas kindlasti salvi teha. Vaata all pool olevast videost, kuidas see täpsemalt käib.
Loe lisaks

Arhiiv