Toiduraiskamisest ja -päästmisest

Toidutootmine on suurim põhjus, miks metsi maha võetakse, miks ammutatakse vett, miks kaovad elupaigad ja väheneb elurikkus!
Kolmandik maailmas toodetavast toidust läheb raisku, samal ajal kui 800 miljonit inimest nälgib!!! 90% inimese poolt äravisatud toidust jõuab prügimäele! Me ei anna seda toitu isegi mitte loomadele! Vaadake kindlasti filmi "Raisatud".
Loe lisaks

Muld on (uus) kuld

Õues on praegu küll valge lumi maas, aga sellegipoolest jagan teiega üht väga murettekitavat artiklit muldade kadumise kohta. Selle on kirjutanud permakultuuri viljeleja ja koolitaja Marian Nummert. Tema permakultuuri blogi tasub kindlasti uurida, sest sealt leiab aiapidaja lisaks usaldusväärsele infole ka palju nõuandeid, miks ja kuidas permakultuuri viljeleda! Ega see kevad mägede taga ei ole:) 
Loe lisaks

Kõik, mida meile prügisorteerimise kohta ei räägita

Küll oli lihtne elada, kui ma ei olnud prügisorteerimisega seotud detailidesse süübinud! Kõik, mis oli pakend, viskasin pakendiprügisse, paberi paberiprügisse ja toidujäätmed kompostihunnikusse. Patareid viisin poodi tagasi ja aegunud ravimid apteeki. 
Ja uskusin täie tõsidusega, et kogu minu sorteeritud prügist tehakse midagi uut! Ja nii hea oli mõelda, et mina teen n-ö oma osa ära, st sorteerin prügi ja ongi hästi. Tasapisi on minu roosad prillid rohkem läbi hakanud paistma ja olen aru saanud, et olukord ikkagi päris nii lihtne ei ole. 
Loe lisaks

Bioplast - mis see on?

Ilmselt olete märganud, et viimasel ajal olen põhjalikumalt sukeldnud prügisorteerimise teemadesse. Millisesse prügikasti tuleks visata moodne ja "öko" biolagunev plast? Igaljuhul koduses kompostihunnikus bioplast ei lagune. Selle olen järele proovinud. Laser saatelõigus "Biolagunevad nõud on puhas pettus" jõudis sama tulemuseni. Avaldan oma blogis www.zerowaste.ee artikli biolaguneva plasti teemal.
Loe lisaks