Vabane ohtlikest ainetest - lastetuba

Ohtlikud ained lastetoas! Mis mõttes?! Tuleb välja, et laste mänguasjad võivad endas väga palju ohtlikke aineid peita. Ja justnimelt peita, sest niisama peale vaadates ei saa me mitte kunagi aru, kas ohtlikud ained mõnes mänguasjas on või mitte. Kui nt kosmeetikatoodetel peavad koostisosad väga täpselt väljatoodud olema, siis mänguasjadel ei ole vaja koostisosi kirja panna. 
Loe lisaks

Vabane ohtlikest ainetest - vannituba

Vannitoas leidub ohtlikke aineid põhiliselt kosmeetikatoodetes, aga ka näiteks duššikardinates! 
Tasub mõelda, miks tavaline kookosrasv jätab naha veidi rasvaseks, aga poekreem imendub kohe. Või mis aineid sisaldavad meie šampoonid, et juuksed siledaks teevad. Või, kuidas on võimalik, et deodorant oakub 24/7 "kaitset"!
Lae alla BEF-i juhend ja vabane ohtlikest ainetest oma vannitoas!
Loe lisaks

Vabane ohtlikest ainetest - KÖÖK

Ohtlikud ained köögis on selles mõttes hull teema, et me sööme need ained endale sisse! Õnneks on köögi puhul võimalik teha väga lihtsad muudatused, et ohtlike aineid vältida.
Loe lisaks

Vabane ohtlikest ainetest oma kodus - ELUTUBA

Elutoas, aga ka kõikides teistes eluruumides võib olla palju ohtlikuid aineid, mille peale esmapilgul ei tulekski. Eluruumidega on ka selles mõttes keeruline, et kui avastad, et sinu toa põrand on nt PVC-ga linoleumist, siis selle väljavahetamine on päris korralik ettevõtmine. Mõningatest ohtlikest ainetest eluruumides on siiski lihtsam vabaneda.
Loe lisaks

Arhiiv